رییس جمهوری در حاشیه پانزدهمین اجلاس دوره چهارم مجلس خبرگان رهبری:

دولت در موضوع هسته‌ای تحت هیچ شرایطی از خط قرمزها عبور نخواهد کرد

رییس جمهوری در حاشیه پانزدهمین اجلاس دوره چهارم مجلس خبرگان رهبری در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به اینکه موضوع هسته‌ای به عنوان مسأله‌ای با اهمیت برای مردم در این اجلاس مطرح است، گفت: مطمئناً حقوق ملت ایران در این مسیر محفوظ می‌ماند و تأکید می‌کنم که هیچ گونه نگرانی در کشور در این باره نباید وجود داشته باشد؛ چرا که دولت به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی از خط قرمزها عبور نخواهد کرد.

شناسه خبر: 75688 -

سه شنبه 13 اسفند 1392 - 11:45

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی با اشاره به اینکه در توافق کوتاه مدت شش ماهه نیز به صراحت بیان شده که غنی‌سازی در فردو یا نطنز در این سطح باشد، تصریح کرد: روشن است که با این گفته غنی‌سازی را پذیرفته‌اند اما بحث در این است که در یک دوره‌ای، سطح و حد غنی‌سازی ما به تعبیر آنها به گونه‌ای باشد که بیشتر اعتماد آفرینی وجود داشته باشد.

تحریم‌های ناروا و غلطی که به زندگی مردم فشار وارد کرده باید برطرف شود
رییس جمهوری خاطرنشان کرد: در کنار تثبیت حقوق ملت ایران، ظلم‌هایی که به ملت ایران روا داشته شده و تحریم‌های ناروا و غلطی که به زندگی مردم فشار وارد کرده است، باید برطرف شود.
دکتر روحانی با بیان اینکه برخی از این تحریم‌ها از طریق شورای امنیت، بخش بزرگی از طریق دولت و کنگره آمریکا و بخشی نیز از طریق اتحادیه اروپا اعمال شده است، گفت: تلاش ما بر این است که در قدم نهایی هم تحریم‌ها برداشته شده و هم حقوق هسته‌ای ایران محفوظ بماند.
رییس جمهوری با بیان اینکه ما به غنی‌سازی در چارچوبی که برای مردم اعتمادآفرین باشد، ادامه می‌دهیم، اظهار کرد: این بدان معناست که بهانه‌ها را از دست دیگران سلب کنیم و آنها نتوانند در سایه آن بهانه‌ها، افکار و مجامع عمومی، حقوقی و سیاسی را تحریک کرده و بخواهند علیه ملت ایران اقدامی صورت دهند.
دکتر روحانی با بیان اینکه بنده به آینده این حرکت امیدوارم، خاطر نشان کرد: البته در مذاکرات سیاسی کسی نمی‌تواند بگوید پایان آن چه خواهد بود، اما ما در قدم اول موفق بودیم و همه دنیا به این موفقیت اذعان دارند.
رییس جمهوری افزود: اینکه آمریکایی‌ها مطالبی را بیان می‌کنند به خاطر فشار افکار عمومی داخلی آمریکا، فشار تندروها، صهیونیست‌ها و برخی کشورهای دیگر است؛ البته مشخص است که گفته‌های آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها با واقعیات بسیار فاصله دارد.
دکترروحانی با بیان اینکه ما باید به افکار عمومی دنیا و نظرهای عمومی همه کشورها بنگریم، گفت: غیر از صهیونیست‌ها و برخی مقامات آمریکایی که حرف‌هایی می‌زنند که با واقعیت فاصله دارد، سراسر دنیا از جمله اروپا، چین، سایرکشورها، آسیا و افریقا سخن از موفقیت ایران می‌گویند و معتقدند در این صحنه ایران در برابر فشارهای غلط موفق بوده است.
رییس جمهوری با اشاره به اینکه عده‌ای تحریم و فشار را راه حل مسأله هسته‌ای ایران می‌دانستند، اما دولت معتقد بر مذاکره بود، اظهار کرد: تاکنون راه حل مذاکره و تفاهم پیروز و موفق بوده و معتقدیم ادامه آن هم موفق خواهد بود. البته قدم بعدی بسیار پیچیده و سخت است، ولی ما به قدرت هیأت مذاکره‌کننده ایران اطمینان داریم و همه دنیا نیز باید به حسن نیت ایران برای حل مسأله اطمینان داشته باشد.
دکتر روحانی ادامه داد: اگر طرف مقابل هم در حل این مسأله حسن نیت و اراده سیاسی را در عمل نشان دهد، معتقدم در زمان کوتاهی حتی در شش ماه اول، بتوانیم به توافق نهایی برسیم.
اقتصاد مقاومتی جهت‌دهنده آینده اقتصاد ایران است
رییس جمهوری همچنین با اشاره به موضوع اقتصاد مقاومتی به عنوان یکی از مباحث مطرح در پانزدهمین اجلاس دوره چهارم مجلس خبرگان رهبری، با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی جهت‌دهنده آینده اقتصاد ایران است تصریح کرد: در چارچوب سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی باید حرکت و تلاش جدیدی را آغاز کنیم؛ چرا که اقتصاد مقاومتی پایه‌های اقتصاد کشور را آن چنان قوی می‌کند که در شرایط مختلف کشور بتواند راه خود را ادامه دهد و بدخواهان نتوانند معضل و مشکلی ایجاد کنند.
دکتر روحانی خاطر نشان کرد: اجلاس خبرگان رهبری همواره اجلاس مبارکی است که در آن جمعی از علما، بزرگان، فرهیختگان و نمایندگان مختلف کشور حضور داشته و نظراتی درباره مسائل اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی ارائه دهند که دولت نیز بر همین اساس این اجلاس را مغتنم می‌شمارد تا این نظرات را بشنود و در برخی موارد که باید اصلاحات و تأکیدات صورت بگیرد آن را پیگیری کند.

شناسه خبر: 75688

- دیدارهای داخلی

- مصاحبه ها

- رئیس‌جمهوری

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده