رییس جمهوری در جمع پرشور مردم جاسک اعلام کرد:

احداث فرودگاه بین المللی در جاسک

رییس جمهوری در ادامه سخنان خود برای مردم جاسک ابراز امیدواری کرد: برای آبادانی این منطقه مهم و استراتژیک در کنار دریای عمان نیاز به فرودگاه داریم که در همین دولت برای توسعه فرودگاه اقدام خواهیم کرد و قدم به قدم برای طراحی یک فرودگاه بین‌المللی پیش خواهیم رفت.

شناسه خبر: 75535 -

چهارشنبه 7 اسفند 1392 - 11:42

دکتر روحانی با بیان اینکه جاسک استعداد بالایی برای رشد و توسعه دارد و به ناچار در کنار شهر جاسک شهر جدیدی هم طراحی خواهد شد اظهار کرد: طرح‌هایی نظیر تکمیل فاضلاب جاسک که بیش از 16 میلیارد تومان اعتبار بدان اختصاص یافته است و توسعه بیمارستان جاسک به 64 تختخواب در آینده نزدیک انجام خواهد شد.
دکتر روحانی ادامه داد: طرح دیگری که در بندر جاسک مورد نظر است بحث انتقال آب از سد جگین است. این طرح به 20 میلیارد تومان بودجه نیاز دارد که پیش‌بینی شده و در سال آینده عملیاتی خواهد شد.
رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش گفت: همه همسایگان جنوبی ما در منطقه خلیج فارس و دریای عمان باید بدانند که این دولت مبنایش بر تعامل و دوستی با همسایگان بویژه همسایگان جنوب این منطقه است. ما با همه کشورهای جنوبی روابط و تعامل بهتر می‌خواهیم و دنبال منطقه‌ای امن و آماده برای سرمایه‌گذاری هستیم.
رییس جمهوری خطاب به همه ایرانیان گفت: همه ایرانیان عزیز در داخل کشور و در خارج کشور، یا کارآفرینان دیگر می‌توانند به آینده این منطقه توجه داشته باشند. هر کس از فردا در جاسک سرمایه‌گذاری کند بداند در سال‌های آتی منفعت خواهد برد.
دکتر روحانی خاطرنشان کرد: جاسک به یک مرکز تجاری به یک مرکز صنعتی و همچنین به یک مرکز مهم دریایی تبدیل خواهد شد که باعث پیشرفت منطقه است، البته برای این کار باید بخش بزرگی از این منطقه تبدیل به منطقه ویژه شود.
رییس جمهوری با اشاره به اخبار و اطلاع‌رسانی‌های انجام شده در خصوص فاز دوم طرح هدفمندی یارانه‌ها گفت: به کل ملت عزیز عرض می‌کنم پرداخت یارانه نقدی به نیازمندان جامعه، ادامه خواهد یافت.
دکتر روحانی درعین حال افزود: اگر خانواده‌‌هایی در سطح کشور هستند که وضع زندگیشان به گونه‌ای است که نیاز به یارانه ندارند مثل دهک‌های بالا، بر اساس قانون اخیر مجلس شورای اسلامی نیازی به یارانه نخواهند داشت و بهتر است کسانی که نیاز ندارند فرم جدیدی که منتشر خواهد شد را پر نکنند.
رییس جمهوری ادامه داد: در سال آینده تلاش خواهد شد تا از محل درآمدهای ناشی از هدفمندی یارانه‌ها بخش بهداشت و درمان ساماندهی شود. ما می‌خواهیم مردم در جای جای این کشور اسلامی در شهرستان‌های مختلف، بخش‌های مختلف و حتی روستاها از امکانات بهداشتی و درمانی مناسب برخوردار شوند.

شناسه خبر: 75535

- سفرهای کاروان تدبیر و امید

- سخنراني ها

- رئیس‌جمهوری

اخبار برگزیده