رییس دفتر رییس جمهوری در دیدارِ هیأت اقتصادی و صنعتی آلمان:

دولت تدبیر و امید مصمم است روابط خود را با همه کشورهای اروپایی ارتقاء دهد

سرپرست نهاد و رییس دفتر رییس جمهوری در دیدارِ هیأت اقتصادی و صنعتی آلمان با ابراز خرسندی از حضور این هیأت در تهران، انجام اینگونه ملاقات‌ها و دیدارها را در توسعه و استحکام روابط دوجانبه بویژه همکاری‌های اقتصادی مهم توصیف کرد.

شناسه خبر: 75425 -

دوشنبه 5 اسفند 1392 - 19:55

دکتر محمد نهاوندیان با بیان اینکه فضای خوبی برای همکاری ایران و آلمان و کشورهای اروپایی فراهم شده است، بر اهمیت همکاری‌های اقتصادی و تجاری تأکید کرد.
سرپرست نهاد و رییس دفتر رییس جمهوری با بیان اینکه باید فضای بدبینی و بی‌اعتمادی را در روابط بین کشورها از بین ببریم گفت: باید فضای همکاری در عرصه‌های جهانی را به موضوع برد – برد هدایت کنیم. متأسفانه در عرصه بین‌المللی موضوع برد – باخت صدمات زیادی به اقتصاد جهانی وارد کرده است.
دکتر نهاوندیان همکاری ایران و آلمان را به نفع دو ملت دانست و گفت: به نفع آلمان است که ایران را شریک قدرتمند تجاری خود بداند و دولت تدبیر و امید مصمم است روابط خود را با همه کشورهای اروپایی بویژه آلمان ارتقاء دهد.
دکتر نهاوندیان در ادامه با اشاره به اهتمام جدی دولت به بخش خصوصی گفت: در ساختار اقتصاد ایران بخش خصوصی اجازه دارد در همه زمینه‌های اقتصادی فعالیت کند و اساساً سیاست دولت تدبیر و امید این است که بخش خصوصی خود را تقویت کند.
سرپرست نهاد ریاست جمهوری با اشاره به اهمیت جایگاه ایران در تأمین امنیت انرژی اروپا و نیز کمک به توسعه در کل منطقه، بر نقش مهم کشورمان در برقراری صلح و ثبات منطقه‌ای تأکید کرد.
دکتر نهاوندیان خطاب به هیأت اقتصادی وصنعتی آلمان گفت: همواره نگاهی بلندمدت در رابطه با ایران و همچنین بر اهمیت کشورمان در حل و فصل مناقشات منطقه‌ای داشته باشید.
رییس دفتر رییس جمهوری در پایان سفر هیأت اقتصادی و صنعتی آلمان به تهران را مفید ارزیابی و اظهار امیدواری کرد دیدارها و مذاکرات این هیأت نتایج ثمربخشی برای دو ملت و دو کشور داشته باشد.

شناسه خبر: 75425

- دیدارهای خارجی

- دفتر رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده