با حضور رحیمی صورت گرفت؛ رونمایی از سه محصول جدید شرکت خودروسازی سایپا<br />
پنج‌شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۸
فارسی | اردو | العربية | English | Français | Deutsch
اخبار برگزیده

با حضور معاون اول رییس جمهور از سه محصول جدید شرکت خودروسازی سایپا رونمایی شد.

با حضور رحیمی صورت گرفت؛

رونمایی از سه محصول جدید شرکت خودروسازی سایپا

با حضور معاون اول رییس جمهور از سه محصول جدید شرکت خودروسازی سایپا رونمایی شد.

یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۳:۱۵

محمدرضا رحیمی پیش از ظهر امروز(یکشنبه) با حضور در شرکت خودروسازی سایپا واقع در کیلومتر پانزده جاده مخصوص کرج، ازسایپا ۱۵۱ ( کارا)، پراید سواری ایکس ۱۰۰ اتوماتیک (AMT) و مدل جدید خودروی تیبا (تیبا ۲)رونمایی کرد.

معاون اول رییس جمهور همچنین به همراه وزیر صنعت ، معدن و تجارت سوار بر یک دستگاه خودروی ایکس ۱۰۰ - (AMT) تا محل خط تولید تیبا ۲ حرکت کرد و ضمن بازدید از خطوط تولید این خودرو ، با توضیحات مسئولین شرکت خودروسازی سایپا در جریان فرایند تولید ، قابلیت ها و امکانات این محصول جدید قرار گرفت.

سایپا ۱۵۱(کارا) اولین وانت سبک کم مصرف شهری در ایران است که یک محصول کاربردی جهت استفاده در معابر شهری است و با توجه به عدم وجود خودروی کار کوچک و متوسط در ایران، این محصول می تواند بسیاری از نیازهای بازار راتامین کند. این خودرو با بهره گیری از موتور ۱۳M با ۷۰ اسب بخار و توان حمل بار حدود نیم تن طراحی شده است. این وانت کوچک مجهز به ایربگ، سیستم ترمز ABS، فضای مناسب برای سرنشین و قابلیت کاربری های متنوع می باشد و مصرف پایین سوخت و توان بالای گیربکس از دیگر ویژگی های وانت سایپا ۱۵۱ کارا است.

خودروی سواری ایکس ۱۰۰ اتوماتیک (AMT) نیز با هدف طراحی مکانیزم اتوماتیک بدون تعویض دنده ابداع شده و سیستم AMT ترکیبی از کنترل کننده های مکانیکی و الکترونیکی است که در کنار گیربکس ۵ دنده افزایش سرعت دستی نیز به ایفای نقش می پردازد. داخلی سازی ۹۰ درصدی و هزینه بسیار پائین ایکس ۱۰۰ نسبت به گیربکس اتوماتیک و همچنین سهولت بیشتر در رانندگی و کاهش مصرف سوخت، از ویژگی های سیستم AMT می باشد.

تیبا۲ هم از نظر ظاهری، شمایلی متفاوت نسبت تیبای قبلی دارد و به گفته مسوولین سایپا قرار است با قیمتی مناسب به بازار عرضه شود.این خودرو از موتور پر قدرت ۱۵۰۰ سی سی که ۸۰ اسب بخار توان را به گیر بکس ۵ دنده دستی منتقل می نماید برخوردار است و علی رغم توان موتوری بالا ، تنها ۶.۸ لیتر بنزین در ۱۰۰ کیلومتر مصرف می کند.

شناسه خبر: ۴۶۲۴۱  

- دیدارهای داخلی

  -