رییس‌جمهور در پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران: قدس آزاد خواهد شد، صهیونیست‌ها از بین خواهند رفت و عدالت جهانی برپا می‌شود
سه‌شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۲
فارسی | اردو | العربية | English | Français | Deutsch
اخبار برگزیده

رییس جمهور روز جهانی قدس را نقطه اتفاق همه صالحان و عدالت ‌طلبان جهان خواند و گفت: روز قدس مهم‌ترین روز جهانی است.

رییس‌جمهور در پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران:

قدس آزاد خواهد شد، صهیونیست‌ها از بین خواهند رفت و عدالت جهانی برپا می‌شود

رییس جمهور روز جهانی قدس را نقطه اتفاق همه صالحان و عدالت ‌طلبان جهان خواند و گفت: روز قدس مهم‌ترین روز جهانی است.

جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۸۹ - ۱۵:۱۲

دكتر محمود احمدی نژاد همزمان با روز جهانی قدس و در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه تهران پیدایش رژیم صهیونیستی را نتیجه غفلت تاریخی دولت های منطقه و مسلمان دانست تصریح كرد: این رژیم جعلی با مقدمه دروغ و با زور سلاح و كشتار مردم بیگناه تشكیل شده است.

رییس جمهور به رسمیت شناختن این رژیم جعلی در سازمان ملل را بزرگترین جنایت تاریخی قرن ارزیابی كرد و گفت: در ۶۰ سال اخیر و پس از به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی میلیون‌ها نفر از سرزمین‌های خود آواره شدند. صدها هزار نفر درآرزوی بازگشت به سرزمین‌های خود از دنیا رفتند.

دكتر احمدی نژاد با تاكید براینكه فلسفه وجودی رژیم صهیونیستی به زیر سئوال رفته و دروغ بزرگ افشا شده است، افزود: هدف این رژیم جعلی تصرف سرزمین‌های اسلامی از نیل تا فرات یعنی اشغال همه منطقه است.ادعای صهیونیست ها برای برقراری حكومت قوم یهود دورغ است

رییس جمهور گفت: در طول ۶۰ سال اخیر رژیم صهیونیستی با حمایت سردمداران برخی كشورهای غربی به خود جرأت داده است تا كشورهای آزاده و عدالت‌طلب را تهدید كند به‌طوری كه پنج جنگ بزرگ به راه انداخته و صدها هزار انسان را بی‌خانمان كرد.

دكتر احمدی نژاد افزود: این رژیم جعلی امروز با استفاده از بمب‌های ممنوعه و تجهیزات پیشرفته نظامی اقدام به تهدید سایركشورهای كرده و از سوی دیگر مانع ارسال آب و دارو برای مردم غزه و فلسطین شده است و به كشتی‌های حامل كمك‌های انسانی در آب‌های آزاد حمله می‌كند و كاركنان كشتی را یا به اسارت می‌گیرد و یا می‌كشد.

رییس جمهور با بیان اینكه رژیم اشغالگر صهیونیستی امروز به خود اجازه می‌دهد كه سایر ملت‌ها را تحقیر كند، گفت: این رژیم به دروغ ادعا می‌كند كه به دنبال برقراری حكومت قوم یهود است، حكومتی كه در اصل به كام صهیونیست‌های بی‌آبرو است. در حالی كه قوم یهود بیشترین ضربه را از صهیونیست‌هایی كه نماد نژادپرستی هستند خورده است وادعا ی حمایت از قوم یهود بهانه ای بیش نیست.انجام گسترده‌ترین مفاسد اخلاقی توسط رژیم صهیونیستی

دكتر احمدی نژاد با بیان اینكه گسترده‌ترین مفاسد اخلاقی به دست رژیم جعلی صهیونیستی صورت می‌گیرد، به‌گونه‌ای كه دیگر هیچ فرهنگ انسانی در امان نیست، خاطرنشان كرد: این رژیم خود می‌داند كه دوامش تنها بر اساس تهدیداتی است كه انجام می‌دهد. این رژیم دوام خود را در تخریب فرهنگ ملت‌ها جست‌وجو می‌كند. حامیان صهیونیست ها این رژیم را برپا كرده‌اند تا بتوانند از طریق این رژیم جعلی به اهداف شوم خود دست پیدا كنند.

رییس جمهور در ادامه به حمایت‌های برخی سران كشورهای غربی از رژیم اشغالگر قدس اشاره كرد و گفت: سران دول غربی امروز در حالی ادعای حقوق بشر دارند كه از جنایت های رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی به طور كامل حمایت می‌كنند.آنها امروز با بی‌شرمی تمام، تاریخ و حوادث جنگ‌ها را تحریف می‌كنند و زشت‌ترین اقدامات قرون وسطی را بدعت‌گزاری كرده‌اند و نمادهای دروغین به نام هولوكاست بنا نموده‌ و معلمان خود را موظف كرده اند تا دانش‌آموزان را برای بازدید از این نمادها به این موزه ها ببرند.

رییس جمهور تصریح كرد: این رژیم جعلی به بهانه‌های دروغین، سرزمین‌های فلسطینیان را اشغال كرده است و به بهانه اتفاقی كه در اروپا رخ داده است، در حال پركردن جیب شان از پول سایر ملت ها است . امروز در آمریكای شمالی می‌بینید وقتی كسی می‌خواهد رییس‌جمهور شود، باید توسط این رژیم جعلی گزینش شود.

دكتر احمدی نژاد افزود: رژیم صهیونیستی هنوز در حال باج گرفتن از برخی شركت‌های اروپایی و آمریكایی است و اخیراً نیز كشوری در شمال اروپا را متهم كرده اند كه مردمان این رژیِم جعلی در بانك‌های آن كشور پول داشته‌اند و آنها نیز موظفند این پول را به این رژیم بازگردانند.

رییس جمهور تصریح كرد: امروز برخی سران كشورهای غربی بیش از ۱۵۰۰ میلیارد دلار از جیب سایر ملت‌ها به این رژیم جعلی كمك و آن را به سلاح‌های كشتار جمعی مجهز كرده‌اند و از سوی دیگر شعار حقوق بشر سر می‌دهند ولی در برابر این رژیم جعلی سكوت می‌كنند.

رییس جمهور خاطرنشان كرد: زشت‌ترین كار این است كه برخی از كشورها روابط خود با سایر ملت‌ها و دولت‌ها را منوط به همكاری با رژیم صهیونیستی و به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی كرده‌اند. دول غربی برای رژیمی كه روزانه مرتكب جنایت می‌شود نه تنها هیچ‌گونه محدودیتی قائل نمی‌شوند بلكه به‌طور مطلق و تا حد بر باد دادن آبروی خود از آن حمایت می‌كنند.رژیم صهیونیستی ابزار و محور وحدت استعمارگران برای تسلط برجهان

دكتر احمدی نژاد هدف از تأسیس رژیم صهیونیستی را ادامه دوران استعمار دانست و در عین حال گفت: استعمارگران به خوبی می‌دانند كه خاورمیانه چهار راه جهان بوده و تسلط بر این منطقه مقدمه‌ای برای تسلط بر جهان است بنابراین رژیم صهیونیستی را به عنوان ابزار سلطه بر جهان در این منطقه تأسیس كرده‌اند.

دكتر احمدی نژاد با تأكید بر اینكه رژیم صهیونیستی محور وحدت استعمارگران در برابر ملت‌ها و فرهنگ‌های متعالی و انسانی است، گفت: یك استاد دانشگاه در آمریكا در مقاله‌ای صراحتاً عنوان كرده بود كه غرب خواهان كنار گذاشتن خدا و دین بوده و تنها یك محور "قدس" یعنی اندیشه صهیونیستی را برای خود نگه داشته است. این سخن به معنای آن است كه استعمارگران برای رژیم صهیونیستی تقدس قائل بوده و همواره تأكید دارند هرچه می‌خواهید انجام دهید اما به صهیونیست‌ها چیزی نگویید.رژیم صهیونیستی با اعلام روز جهانی قدس در سراشیبی سقوط قرار گرفته است

دكتر احمدی نژاد با بیان اینكه صهیونیست‌ها نماد و تجلی فرهنگ مادی و اندیشه لیبرالیستی هستند، گفت: باید ریشه رفتارهای دنیای مادی را در رفتار رژیم صهیونیستی جست‌وجو كرد. استعمارگران ۳۰ سال قبل جنایتكارترین جنایتكاران را صلح‌طلب و مظلوم جلوه دادند و با تبلیغات و دروغ‌پردازی، هیمنه‌ای را درست كرده و بر سوریه به عنوان خط مقدم، سنگین‌ترین فشارها را وارد كردند. در این زمان صهیونیست‌ها و اربابان آنها خودشان را برای جشن تسلط بر دنیا آماده كردند و همگان افسانه شكست‌ناپذیری این رژیم را باور كردند.

رییس جمهور افزود: در چنین شرایطی انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی (ره) به پیروزی رسید و ببا حركت ملت ایران، حضرت امام(ره) روز قدس را نامگذاری كردند و از آن زمان تاكنون رژیم صهیونیستی در سراشیبی سقوط قرار گرفته است به‌طوری كه اقدامات بسیاری را برای نجات این رژیم انجام داده‌اند اما موفق نبوده‌اند.

دكتر احمدی نژاد با اشاره به آغاز مجدد مذاكرات سازش خاطرنشان كرد: استعمارگران تاكنون چندین دور گفت‌وگو كردند، سازشكاران را پای میز مذاكره كشاندند، برای بازسازی خود به لبنان و غزه حمله كردند اما نتوانستند رژیم صهیونیستی را نجات دهند. دنیا بداند امروز فلسفه وجودی این رژیم آشكار و دروغ‌های آنان افشا شده است.

رییس جمهور با اشاره به اهداف سلطه‌گران از تأسیس رژیم صهیونیستی، اظهار داشت: قرار بود رژیم صهیونیستی با تسلط بر نیل تا فرات، منافع سلطه‌گران را تأمین كند اما امروز این رژیم برای بقای خود، دور خود دیوار كشیده و حامیان او به منطقه لشكركشی كردند امروز هزینه این رژیم از منافع آن برای بانیان تاسیس این رژیم صهیونیستی بیشتر شده است.هیچ كس حق ندارد حتی قطعه ای از سرزمین فلسطین را با دشمنان معامله كند

دكتر احمدی نژاد با طرح این سؤال كه كسانی كه به نمایندگی از ملت فلسطین به گفت‌وگو می‌پردازند از كجا این نمایندگی را به دست آورده و درباره چه چیزی می‌خواهند صحبت كنند، گفت: هیچ‌كس حق ندارد قطعه‌ای از سرزمین فلسطین را بفروشد و البته ملت فلسطین و ملت‌های منطقه نیز به هیچ‌كس اجازه نخواهند داد حتی یك وجب از خاك سرزمین فلسطین را به دشمنان ببخشد.

رییس جمهور افزود: در حالی كه خانه‌های ملت فلسطین را اشغال و تخریب می‌كنند و آنها را می‌كشند، در گفت‌وگوهای سازش درباره چه چیزی می‌خواهند صحبت كنند؟

دكتر احمدی نژاد درباره ماهیت كسانی كه به نام میانجی در مذاكرات سازش حضور می‌یابند، اظهار داشت: افرادی كه خود شریك دزد هستند، چطور می‌توانند فضای عادلانه‌ای را در مذاكرات ایجاد كنند؟ به نظر می‌رسد میانجی‌گران از اصرار بر گفت‌وگو سه هدف جمع‌آوری رأی در انتخابات آمریكا،ایجاد فرصت برای رژیم صهیونیستی و ایجاد بهانه‌ای برای سركوب بیشتر ملت فلسطین و حمله به كشورهای همسایه را دنبال می‌كنند.هدف دولتمردان آمریكا از مذاكرات سازش،پیروزی در انتخابات است

رییس جمهور در خصوص جمع‌آوری رأی در انتخابات آمریكا از طریق مذاكرات سازش تصریح كرد: در نظام لیبرال دموكراسی، قدرت حرف اول را می‌زند بر اساس این نظام برای رسیدن به قدرت هر كاری می‌توان انجام داد حتی می‌توان بمب‌گذاری و تروریست‌‌ها را ساماندهی كرد. دولتمردان آمریكا با بازی كردن نقش میانجی در گفت‌وگوهای فلسطین می‌خواهند اثبات كنند كه تغییری ایجاد كرده‌اند البته به احتمال زیاد آنها در انتخابات آتی رأی می‌آورند و نیازی به این‌گونه اقدمات ناپسند نیست.

دكتر احمدی نژاد در ادامه اظهار داشت: آنها می‌خواهند در انتخابات آمریكا با ظلم، دروغ و خیانت پیروز شوند ولی مطمئناً رأیی كه حاصل دروغ و جنایت باشد، جز در راه دروغ و جنایت هم به كار گرفته نخواهد شد.

رییس جمهور ایجاد فرصت برای رژیم صهیونیستی برای انجام جنایت‌های بیشتر و ایجاد بهانه برای سركوب بیشتر ملت فلسطین و حمله به كشورهای همسایه را از دیگر اهداف مذاكرات سازش دانست و گفت: این مذاكرات مرده به دنیا آمده است و مبنایی برای مذاكره وجود ندارد اگر به حقوق ملت فلسطین و وضعیت منطقه توجه نشود، این مذاكرات نتیجه‌ای نخواهد داشت.

دكتر احمدی نژاد با تأكید بر اینكه سرنوشت فلسطین در سرزمین فلسطین و مقاومت ملت آن و نه در واشنگتن، پاریس و لندن تعیین خواهد شد، تصریح كرد: صهیونیست‌ها قدرتی ندارند و رژیم صهیونیستی در سراشیبی سقوط قرار دارد و با هیچ ترفندی هم نجات نخواهد یافت.ارتكاب جنایات جدید از سوی صهیونیست ها موجب تسریع سقوط این رژیم می شود

رییس جمهور با اشاره به اینكه امروز صهیونیست‌ها به دنبال ارتكاب جنایات جدیدی هستند، گفت: این جنایات جدید هم نه تنها آنها را نجات نخواهد داد بلكه سقوط این رژیم را تسریع و جلو می‌اندازد.

دكتر احمدی نژاد با اشاره به جلوگیری رژیم صهیونیستی از درخواست متقاضیان برای خروج از محدوده این رژیم، خاطرنشان كرد: عده زیادی در صف خروج از حاكمیت رژیم صهیونیستی هستند. آنها افرادی را با وعده و وعید به سرزمین‌های اشغالی آوردند و امروز برای خروج آنها شروط سنگینی مانند پرداخت مالیات تعیین كرده‌اند.

رییس جمهور با بیان اینكه ماهیت حزب صهیونیست در بین ملت‌ها رسوا شده است، خاطرنشان كرد: صهیونیست‌ها، حزب سیاسی بسیار پیچیده و ضد انسانی است كه بر مراكز ثروت، قدرت و رسانه‌های غرب مسلط هستند البته در این زمینه دو نظریه وجود دارد مبنی بر اینكه این حزب ساخته و پرداخته غربی‌ها و بهانه سلطه آنهاست و یا اینكه صهیونیست‌ها بر مراكز قدرت غربی ها مسلط شده اند،هر كدام از این نظریه‌ها درست باشد در نتیجه نهایی فرقی نمی‌كند.مقاومت وایستادگی تنها راه احقاق حق فلسطینیان

دكتر احمدی‌نژاد در بخشی دیگر از سخنان خود خطاب به ملت فلسطین گفت: شما عدالت‌خواهان جهان را روسفید كردید بدانید تنها راه احقاق حق، ایستادگی و مقاومت است و سلطه‌گران از مقاومت ملت فلسطین هراس دارند، سرنوشت فلسطین فقط از مسیر مقاومت و ایستادگی ملت فلسطین رقم خواهد خورد.

رییس‌جمهور افزود: وعده خدا مبنی بر پیروزی جبهه عدالت‌طلبان حق بوده و این پیروزی نزدیك است البته مقاومت سخت است اما تحقق اهداف بزرگ جز با عبور از مسیرهای سخت ممكن نیست.

دكتر احمدی‌نژاد خطاب به ملت‌های منطقه خاورمیانه اظهار داشت: امروز ملت‌های منطقه ثمره مقاومت را می‌چشند. عزت و عظمت در ایستادگی، پافشاری بر اصول و ارزش‌های الهی به دست می‌آید. قدرت حقیقی در دست ملت‌هاست و اگر ملت‌ها به صحنه بیایند بزرگترین قدرت‌های شیطانی هم شكست می‌خورند. هوشیار باشید و آمادگی خود را حفظ كنید تا در زمان مقرر مأموریت اصلی خود را انجام دهید.

رییس‌جمهور خطاب به سران كشورهای عربی و اسلامی خاطرنشان كرد: از سرنوشت ۶۰ سال گذشته فلسطین و از مذاكرات و عقب‌نشینی‌ها عبرت بگیرید، با ملت خود روراست باشید، حق ندارید برای سرنوشت ملت فلسطین كه سرنوشت اسلام، بشریت و ملت‌های منطقه است، با دشمنان گفت‌وگو كنید. اگر جسارت ندارید، بگذارید مردم كشورتان آزاد باشند زیرا ملت‌های منطقه می‌توانند رژیم صهیونیستی را از صحنه روزگار پاك كنند. به جای اینكه به آمریكا و غرب تكیه كنید، به خدا، ملت‌های اسلامی و ارزش‌های الهی متكی باشید زیرا امروز دولت‌های آمریكایی و اروپایی در بن‌بست و ضعف قرار گرفته‌اند و به دنبال نقطه اتكا هستند.

وی افزود: خیال می‌كنید با توسل به آمریكا می‌توانید رأی بیاورید؟ مطمئناً اگر در هر كشوری انتخابات آزاد برگزار شود، چهره‌های ضد استعماری، ضد صهیونیست و ضد استكباری رأی خواهند آورد.

رییس‌جمهور با اشاره به حمایت بسیاری از كشورهای مستقل از مواضع جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: بسیاری از دولتمردان كشورهای مستقل اهداف و مواضع ملت ایران را دنبال می‌كنند اما شرایط به آنها اجازه ابراز این سخنان را نمی‌دهد. در یكی از كشورهای مستقل كه در آمریكای جنوبی قرار دارد، با فشار صهیونیست‌ها به دروغ علیه ایران جوسازی و تبلیغات گسترده‌ای شده بود كه امروز همه این تبلیغات با شكست مواجه شده است و مردم و دولت این كشور به‌طور كامل از مواضع ملت ایران حمایت می‌كنند.

دكتر احمدی‌نژاد خطاب به كشورهای مستقل گفت: محكم باشید، بایستید و از مستكبران نهراسید. مستكبران ببرهایی كاغذی و هیمنه‌ای توخالی و رفتنی هستند. باید با ایستادگی در برابر ظلم و با ریشه‌كن كردن دشمن، برادری را جایگزین كرد و بدانید هركس كه بترسد، جزو خسارت‌دیدگان خواهد بود.پایبندی به منشور ملل متحد راه حل موضوع فلسطین

رییس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به برخی دولت‌های غربی و آمریكایی تصریح كرد: راه‌حل ملت ایران برای حل موضوع فلسطین پایبندی به منشور سازمان ملل متحد است كه خودتان آن را نوشته و تنظیم كردید. در این منشور برای همه ملت‌ها حق تعیین سرنوشت به عنوان حقوق اساسی و اولیه همه ملت‌ها تعیین شده است. بنابراین اجازه دهید در فلسطین رفراندوم آزاد برگزار شود تا ملت این سرزمین سرنوشت خود را تعیین كنند.

دكتر احمدی‌نژاد با تأكید بر اینكه به زودی سران رژیم صهیونیستی در دادگاه عدالت ملت‌ها محاكمه خواهند شد، گفت: دول غربی چرا ملت‌های خود را تحقیر می‌كنند و با هزینه بسیار موجب كشتار انسان‌ها می‌شوند؟ چرا آبروی ملت‌های خود را می‌برید؟ اگر به دموكراسی پایبند هستید در كشورهای خود رفراندوم برگزار كنید تا مشخص شود مردم چقدر با سیاست‌های شما موافق هستند.

رییس‌جمهور در ادامه با پیشنهاد راه‌حلی به دولت‌های غربی و آمریكایی برای حل موضوع فلسطین، خاطرنشان كرد: همان‌طور كه با دغل كاری رژیم منحوس صهیونیستی را تأسیس كردید، همانطور این رژیم را به هرجا كه می‌خواهید منتقل كنید و می‌توانید یكی از كشورهای خود و یا سرزمینی را به آنها واگذار كنید.

دكتر احمدی‌نژاد افزود: اگر به دنبال رابطه پایدار، عادلانه و دوستانه هستید باید دست از حمایت رژیم صهیونیستی بردارید. اگر نمی‌توانید این كار را انجام دهید، حداقل جلوی ملت‌ها و رسانه‌های خود را نگیرید و اگر دست از حمایت برندارید و به رفتار خود ادامه دهید، مطمئن باشید هركس از این رژیم منحوس حمایت كند، شریك جرم رژیم صهیونیستی در دادگاه ملت‌ها خواهد بود.

رییس‌جمهور با اشاره به سخنان برخی از سران صهیونیست‌ها مبنی بر اینكه در دو هزار و ۵۰۰ سال گذشته فلسطین سرزمین اجداد ما بوده است، خاطرنشان كرد: غربی‌ها بدانند اگر این منطق را بپذیرند هیچ مرز جغرافیایی و سیاسی در امان نخواهد بود و حتی مرزهای آمریكا هم در هم خواهند شكست و بی‌تردید اگر این منطق همگانی شود، غرب بیش از دیگران ضرر خواهد كرد.درصورت اعلام برائت غربی ها از صهیونیست ها،ملتها فرصت جبران به آنها می دهند

دكتر احمدی‌نژاد افزود: ممكن است غربی‌ها چنین تصور كنند كه اگر رژیم صهیونیستی از بین برود، آنها هم از بین خواهند رفت. در حالی كه ملت‌های منطقه بزرگوار هستند، مطمئناً اگر از رژیم صهیونیستی اعلام برائت كرده و دست از حمایت از آنها بردارند، ملت‌های منطقه فرصت و اجازه جبران خواهند داد.

رییس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تهدیدات رژیم صهیونیستی مبنی بر حمله به ایران گفت: این‌گونه تهدیدات نشان‌دهنده موجودیت، هویت و مأموریت صهیونیست‌ها است. اما باید بدانند كه نه تنها رژیم صهیونیستی، بلكه اربابان آنان هم كوچك‌تر از آن هستند كه به ایران و حقوق ملت ایران تجاوز كنند.

رییس‌جمهور با اشاره به اینكه امسال روز قدس با لیالی قدر مصادف شده است، خاطرنشان كرد: همچنان كه شب‌های قدر فرصتی برای مبارزه با شیطان است و شب پاكی‌ها و پاكیزگی‌هاست، روز قدس هم باید عرصه‌ای برای مبارزه با شیطان و همچنین روز پاكیزگی‌های جامعه بشری از صهیونیست‌ها باشد.

دكتر احمدی‌نژاد تقویت برادری را از جمله بركات شب‌های قدر دانست و تصریح كرد: روز قدس هم باید روز توجه جهانی به روحیه برادری و همدلی باشد، لیالی قدر، شب آزادی از غل و زنجیر نفس است. روز قدس هم روز آزادی جهانی از شیاطین بیرونی خواهد بود و امیدوارم خداوند در شب‌های قدر بهترین‌ها را برای ملت فلسطین و ملت ایران رقم زده باشد.

رییس‌جمهور در ادامه با قدردانی از حضور انقلابی ملت بزرگ ایران در راهپیمایی روز جهانی قدس، گفت: در روز جهانی قدس ملت‌های عالم با خروشی حماسی به صحنه می‌آیند و همراه با خداپرستان، از عدالت، پاكی، عشق و محبت حمایت كرده و در كنار مردم فلسطین برای نجات بشریت و قدس می‌ایستند.

دكتر احمدی‌نژاد در پایان تأكید كرد: قدس آزاد خواهد شد، صهیونیست‌ها از بین خواهند رفت و عدالت جهانی برپا می‌شود.

شناسه خبر: ۲۳۵۷۶  

- دیدارهای داخلی

, سخنرانی ها

  -