با دستور رییس جمهور انجام شد؛

آغاز عملیات اجرایی ساخت ۱۱۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی تولید مسکن در کشور/ افتتاح پروژه های اقتصادی و فرهنگی استان تهران از طریق ویدئو کنفرانس

عملیات اجرایی ساخت ۱۱۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی تولید مسکن در کشور به طور همزمان با دستور رئیس جمهور آغاز شد.

شناسه خبر: 110967 -

سه شنبه 5 شهريور 1398 - 08:50

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز سه شنبه همزمان با هفته دولت، با حضور در محل اجرای عملیات طرح اقدام ملی تولید مسکن در تهران، فرمان آغاز عملیات اجرایی ساخت ۱۱۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی تولید مسکن را صادر کرد.

رئیس جمهور همچنین با توضیح وزیر راه و شهرسازی و مدیران اجرای این طرح ملی در جریان روند برنامه ریزی ها و اجرای طرح در سراسر کشور قرار گرفت.

دکتر روحانی در فرمان آغاز عملیات اجرایی ساخت ۱۱۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی تولید مسکن کشور، ضمن ابراز خرسندی از اجرای این طرح همزمان با هفته دولت در کشور، گفت: با توسل به روح ائمه اطهار (ع) و با گرامیداشت یاد شهدای دولت بویژه شهیدان رجایی و باهنر عملیات اجرایی ساخت ۱۱۰ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور را آغاز می‌کنیم.

براساس گزارش مسوولان ساخت ۱۵۰۰ واحد مسکونی در تهرانسر، با حدود ۱۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری، برای ۲۷۵۰ نفر به طور مستقیم و ۱۷۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغالزایی داشته است.

همچنین رییس جمهور در مراسم آغاز عملیات اجرایی طرح اقدام ملی تولید مسکن در ارتباط ویدیو کنفرانسی با استانداران خراسان رضوی، اصفهان، هرمزگان، خراسان جنوبی و چهارمحال و بختیاری ضمن استماع گزارش مسوولان اجرایی استان، فرمان آغاز عملیات اجرایی این طرح را در استان های کشور صادر کرد.
بر این اساس در استان خراسان رضوی عملیات اجرایی ۵۳۷۸ واحد مسکونی و تامین زمین برای احداث ۱۷۰۰۰ واحد، در استان اصفهان عملیات اجرایی ۱۹ هزار و ۹۲ واحد مسکونی، در استان هرمزگان عملیات اجرایی ۷ هزار و ۱۲۵ واحد مسکونی، در استان خراسان جنوبی عملیات اجرایی ۱۲ هزار و ۲۵۰ واحد مسکونی و در استان چهارمحال و بختیاری ۵ هزار و نوزده واحد مسکونی با دستور دکتر روحانی آغاز شد.

همچنین در این مراسم با دستور دکتر روحانی پروژه‌های اقتصادی و فرهنگی استان تهران در بخش های مختلف مرتبط با وزارتخانه‌های ورزش و جوانان، صنعت، معدن و تجارت و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افتتاح شد.
بر این اساس سالن ورزشی شهید کلهر باغستان شهریار سالن ورزشی ده عباس و چمن مصنوعی آپرین در اسلامشهر، زمین چمن مصنوعی الهیه در شهرستان بهارستان، سالن ورزشی گرمابسرد در دماوند، سالن ورزشی ۱۵ خرداد ورامین و سالن ورزشی باقرشهر ری توسط وزارت ورزش و جوانان، هتل پنج ستاره ویستریا در شمیرانات، هتل آتانا در بهارستان، هتل سنتی نظامیه، اقامتگاه سنتی و هتل ۲ ستاره روما مرکز تفریحی و سرگرمی ژوپیتر در تهران توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و افتتاح خط تولید یخچال فریزر و خط جدید تزریق امرسان، افتتاح طرح تولید پارچه های رومبلی و افتتاح طرح تولید دستگاه‌های تهویه صنعتی توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت با دستور رئیس جمهور به بهره‌برداری رسید.
افتتاح این پروژه ها در استان تهران نزدیک به ۲۰۰۰ نفر اشتغالزایی دارد.

طرح اقدام ملی تولید مسکن براساس دستور رئیس جمهور به همه دستگاه های کشور مبنی براینکه باید همه زمین های مازاد در اختیار وزارت راه و شهرسازی برای تولید مسکن واگذار شود، با هدف بسترسازی و فراهم آوردن زمینه رونق تولید در حوزه مسکن و ساختمان و جبران تولید عقب ماندگی سال های گذشته برنامه ریزی و اجرا شده است.

رونق اقتصادی، ایجاد و افزایش اشتغال در بخش های مرتبط از جمله صنعت، تولید و خدمات از دیگر اهداف اجرای این طرح در کشور است.

شناسه خبر: 110967

- رئیس‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبط