رئیس جمهور در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان مازندران:

حضور داوطلبانه مردم برای کمک به آسیب دیدگان حوادث طبیعی، افتخاری بزرگ برای ملت ما است/ محبت ، عظمت ، همیاری و اخوت مردم در حادثه سیل، چشم دشمنان ما را  کور کرد/ سیل سواری دشمن به سنگ خورد

رئیس جمهور با برشمردن مشکلات مردم گرفتار در سیل و سیلاب آن هم در روزهای آغازین سال  اظهارداشت: روزهای سختی بر مردم ما گذشت و حوادث سخت و بسیار رنج آور پیش آمد و  من بویژه از حادثه شیراز و جان باختن شماری از هم وطنان فوق‌العاده متأثر شدم و در مجموع یک شوک بزرگ برای همه ما بود اما در عین حال در کنار این سختی‌ها، ما بزرگواری و عزت مردم ایران را به خوبی مشاهده کردیم.

شناسه خبر: 108976 -

چهارشنبه 7 فروردين 1398 - 23:37

 حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی چهارشنبه شب در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان مازندران، با ابراز خرسندی از حضور در جمع مردم عزیز و خونگرم استان های گلستان و مازندران گفت: در این روزهای آغاز سال، حداقل 26 استان کشور با بحران آب و هوا بی سابقه طی 30 الی 40 سال گذشته مواجه شدند. گرچه برای برخی از هموطنان ما مشکل و زحمت ایجاد شده است اما باران در اصل رحمت خداوند آن هم برای کشوری است که سالها با خشکسالی مواجه بوده است.

رئیس جمهور افزود: در بازدید از روستاهای چن سبلی در استان گلستان و کردخیل در استان مازندران،  با مردمی بسیار بزرگوار ، بامحبت و میهمان‌نواز مواجه شدیم؛ مردمی که بسیاری از آنان سرمایه های خود را از دست داده بودند و درد و مشکل داشتند اما  با چهره ای گشاده از ما پذیرایی کردند و باید قدردان این مردم بزرگ بود.

دکتر روحانی با اشاره به طرح برخی ادعاهای ناصواب در فضاهای حقیقی و مجازی افزود: بارش ناگهانی و شدید در یک مقطع زمانی کوتاه سیل درست می‌کند. سیل صرفا برای ایران نیست در همه جای دنیا اتفاق می افتد اما می توان اقداماتی انجام داد که خسارت سیل کم و ناچیز شود.

رئیس جمهور با اشاره به سیل نیواورلئان در آمریکا و یا زلزله مخرب اخیر ایتالیا و گرفتار شدن چند روزه مردم در این کشورها تا رسیدن نیروهای امدادی، اظهارداشت: شما آن وضعیت در آن کشورهای پیشرفته را با زلزله کرمانشاه مقایسه کنید و کاری که مردم با عظمت و نیروهای امدادی ما انجام دادند. این حضور داوطلبانه مردم برای کمک به آسیب دیدگان حوادث طبیعی، افتخاری بزرگ برای ملت ما است.

دکتر روحانی گفت: سیل به ما خسارت زد، برای مردم ما رنج و ناراحتی بوجود آورد و بعضی از عزیزان را از دست ما گ