دکتر معظم زاده در نشست مشترک اعضای شورای راهبردی و برنامه‌ریزی نقش و عملکرد دولت در دفاع مقدس:

دهه فجر مطلع الفجر شهیدان به خون خفته و ایثارگران گران‌قدر انقلاب اسلامی است/ ریشه‌دار کردن ارزش‌های ایمانی موجبات تقویت و تثبیت ارزش‌های انقلاب اسلامی می‌گردد/ یکی از 57 پروژه مهم و تعریف‌شده توسط سازمان موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس عملکرد دولت در دفاع مقدس است

معاون پشتیبانی و تحول اداری با تبریک خجسته ایام دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی تجلی حق‌طلبی و از بند استبداد رهیدن بود و ما وظیفه ‌داریم تبیین‌کننده ابعاد وجودی و کارکردی این انقلاب بیداری بخش باشیم.

شناسه خبر: 102797 -

چهارشنبه 18 بهمن 1396 - 15:43

دکتر عبدالخلیل معظم زاده روز چهارشنبه در جلسه مشترک اعضای شورای راهبردی و برنامه‌ریزی نقش و عملکرد دولت در دفاع مقدس که با حضور نمایندگان تام‌الاختیار دستگاه‌ها در پروژه نقش و عملکرد دولت در دفاع مقدس برگزار شد، اظهار داشت: انقلابی که آغازش هشدار بر بیدارباش و استمرارش تا رسیدن به پیروزی تماماً حکایت از بیداری و ظلم‌ستیزی داشت.

ایشان خاطرنشان کردند: گرامیداشت و پاسداشت ارزش‌های دهه فجر در واقع نهادینه کردن ارزش‌های ایمانی و انقلابی است و تقارن آن با ایام فاطمیه در سال جاری بسترساز شرایطی شده تا بتوانیم ریشه‌های ارزشی این انقلاب را هر چه بیشتر و بهتر تبیین‌کننده باشیم.

دکتر معظم زاده گفت: با این اوصاف باید دهه فجر را مطلع الفجر انقلابی دانست که خون‌بهایش، شهدا و ایثارگرانی شدند که با بذل جان‌عزیز خود نهال تناور آن را استحکام بخشیدند و موجبات ریشه‌دار شدن هر چه بیشتر این نهال شدند.

رئیس شورای راهبردی و برنامه‌ریزی نقش و عملکرد دولت در دفاع مقدس اظهار داشت: اکنون‌که در مقطع خاصی از تاریخ تحولات جهان و در موقعیت حساس و سرنوشت سازی از دوران انقلاب اسلامی قرار داریم مسئولیت همه ما ایجاب می‌کند تا ریشه‌ها و آثار گوناگون انقلاب عزیزمان را در ابعاد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی هر چه بیشتر و بهتر بشناسیم و بتوانیم با برنامه‌ریزی حساب‌شده ارکان انقلاب را هرچه بیشتر و مستحکم‌تر تثبیت کنیم و همین رویکرد طلب می‌کند تا انگیزه اصلی مردم مؤمن و مسلمان را که همانا ایجاد استقلال فرهنگی، آزادی و جمهوری اسلامی بوده با تحلیل هر چه دقیق‌تر چه به لحاظ نظری و چه به لحاظ برنامه‌ریزی عملی برای اجرای آن‌ها، دوام و قوام هر چه بیشتر انقلاب اسلامی‌مان را ضامن گردیم.

دکتر معظم زاده تصریح کرد: گرامیداشت ایام دهه فجر بر همه ما فرض است، اما فرض­تر و مهم‌تر از آن بارور نمودن ارزش‌های آن است تا این ارزش‌ها را در وجودمان ریشه‌دار نماییم و بتوانیم آن باشیم که انقلابمان خواست و آن کنیم که انقلاب و ارزش‌هایمان طالب بود.

معاون پشتیبانی و تحول اداری ریاست جمهوری تأکید کرد: فلسفه تشکیل شورای راهبردی و برگزاری چنین جلساتی مرور و بازخوانی دوباره نقش و عملکرد دولت و نقش‌پذیری دولتمردان در سال‌های پرافتخار دفاع مقدس است و از همین منظر است که امام خمینی (ره) به فرزندان کوچک جهادی‌شان لقب سنگر سازان بی سنگر را اطلاق نمودند.

دکتر معظم زاده، نقش و عملکرد دولت در دفاع مقدس را یکی از 57 پروژه مهم و تعریف‌شده سازمان موزه انقلاب اسلامی برشمردند و تصریح نمودند: شناسایی اسناد و مدارک سال‌های دفاع و حماسه، هر یک جلوه‌ای از دفاع مقدس را به همراه دارند و ضرورت دارد تا با حفظ و نگهداری آن‌ها میراث ارزشمند دفاع مقدس را به نسل‌های آینده انتقال دهیم.

رئیس شورای راهبردی و برنامه‌ریزی نقش و عملکرد دولت در دفاع مقدس ضمن تشکر از اقدامات و تلاش‌های خالصانه نمایندگان تام‌الاختیار دستگاه‌های اجرایی در ثبت تاریخ شفاهی و کتبی دفاع مقدس که با دیدوبازدید بیشتر با خانواده معزز شهدا و ایثارگران و ثبت و ضبط عینیت­ها و دیدنی­های این عزیزان محقق می‌شود، اظهار داشت: استقرار و راه‌اندازی آرشیو دیجیتالی دولت در دفاع مقدس و تشکیل ساختار مجازی جهت دسترسی به اسناد آرشیو شده به‌گونه‌ای که برای تمامی دستگاه‌های اجرایی قابل‌دسترس باشد از اهم موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون پشتیبانی و تحول اداری تشکیل شورایی متناظر با شورای راهبردی در سازمان‌ها و دستگاه‌ها را مورداشاره قرار داد و گفت: ضروری است ضمن تعریف ردیف بودجه در قانون بودجه سنواتی در جهت پیشبرد اهداف شورای راهبردی برنامه‌ریزی گردد.

دکتر معظم زاده ضمن تأکید بر ترویج هر چه بیشتر و پرشورتر ارزش‌های انقلابی و اسلامی در جامعه گفت: تعامل بیشتر با رسانه ملی و دیگر رسانه‌های ارتباط‌جمعی استانی و منطقه‌ای برای تبیین هر چه ‌بهتر آرمان‌های دفاع مقدس باید موردتوجه تمامی دست‌اندرکاران و مجریان حوزه دفاع مقدس باشد.

شناسه خبر: 102797

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده