پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری اسلامی ایران
پنج‌شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۶:۴۸
فارسی | اردو | العربية | English | Français | Deutsch

رییس جمهوری در نشست توسعه و سرمایه گذاری استان اردبیل:

کارآفرینان از حمایت دولت مطمئن باشند/ اگر آمریکا تخاصم را کنار بگذارد، شرایط تغییر می کند/مصمم هستیم مذاکرات هسته ای به نتیجه برسد

رییس‌ جمهوری با تأکید بر اینکه تعامل سازنده با دنیا جزو مهم‌ترین اصول دولت در عرصه روابط خارجی است، تصریح کرد: دولت به دنبال تعامل با جهان است و البته در این میان روشن است که رژیم صهیونیستی را نامشروع می‌دانیم و آن را به رسمیت نمی‌شناسیم و با دولت آمریکا هم اگر بنا بر تعامل باشد، باید تخاصم را کنار بگذارد و در چنین صورتی است که شرایط تغییر خواهد کرد.

متن سخنان رییس جمهوری در اجتماع بزرگ مردم استان اردبیل

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری روز چهارشنبه در دیدار عمومی با مردم استان اردبیل تصریح کرد: دولت ثبات و آرامش را در صحنه اقتصاد و در بازار بوجود آورده و اقتصاد ما کاملا متحول شده و خواهد شد.

با حکم دکتر روحانی؛

دکتر فرجی دانا مشاور رییس‌ جمهوری در امور علمی و آموزشی شد

رییس‌ جمهوری در حکمی با قدردانی از زحمات و تلاش‌های بی‌دریغ دکتر رضا فرجی دانا در طول دوره مسئولیت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وی را به سمت مشاور رییس جمهور در امور علمی و آموزشی منصوب کرد.

رییس‌ جمهوری، دکتر نجفی را به عنوان سرپرست وزارت علوم تعیین کرد

رییس‌ جمهوری روز چهارشنبه در حکمی با قدردانی از زحمات دکتر رضا فرجی دانا در دوره مسئولیت شان به عنوان وزیر علوم ،تحقیقات و فناوری، دکتر محمد علی نجفی را به عنوان سرپرست این وزارتخانه تعیین کرد.

رییس جمهوری در اجتماع بزرگ مردم استان اردبیل:

امیدوارم با رای قاطع مجلس، شاهد حضور قاطع تر وزیر علوم در صحنه دانشگاه‌های کشور باشیم

رییس‌ جمهوری با تأکید بر اهتمام دولت برای احیای ‌ اخلاق در جامعه ، به استیضاح وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اشاره کرد و گفت: دولت به رأی مجلس شورای اسلامی در خصوص استیضاح وزیر علوم احترام می گذارد اما به نمایندگان محترم مجلس اعلام می‌کنم در دنیای پرآشوب امروز هر چقدر وحدت و اتحاد سه قوه بیشتر باشد، دشمنان ما ناراحت و دوستان ما در جهان خوشحال تر خواهند شد.

رییس جمهوری در فرودگاه اردبیل:

تصمیمات مهمی برای توسعه استان اردبیل اتخاذ خواهد شد

رییس‌ جمهوری ،استان اردبیل را استانی با استعدادها و امکانات فراوان برای پیشرفت و توسعه دانست و اعلام کرد که در این سفر در راستای نشاط، شادمانی و سرافرازی استان اردبیل و توسعه آن، تصمیمات مهمی اتخاذ خواهد شد.