پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری اسلامی ایران
پنج‌شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۰۰:۰۳

عصر امروز صورت گرفت:

حضور سرزده رییس جمهوری در منزل شهیدان حسین جانی و جانباز ۴۵ درصد دفاع مقدس

رییس جمهوری عصر امروز (چهارشنبه) با خانواده شهیدان حسین جانی و ابراهیم محمدی، آزاده و جانباز ۴۵ درصد دفاع مقدس در فضایی صمیمی دیدار کرد.

در جلسه هیات وزیران به ریاست رییس جمهور تاکید شد:

عزم دولت برای بهبود نظام سلامت، توسعه پوشش بیمه و تأمین امنیت غذایی جدی است

جلسه هیأت وزیران به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی رییس جمهور و با حضور اعضای دولت تشکیل شد و در خصوص موضوعات گوناگون کشور بحث و تصمیم‌گیری شد.

به ریاست رییس‌جمهور:

جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکیل شد

جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی سه‌شنبه شب به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی، رییس‌جمهور تشکیل شد.

رییس‌ جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگاران:

اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها به نفع و صلاح ملت ایران خواهد بود

رییس‌جمهوری پیش از ظهر امروز (دوشنبه) پس از نشست با وزیر، معاونین و مدیران ارشد وزارت جهاد کشاورزی در گفت‌وگو با خبرنگاران برنامه‌های دولت برای توسعه و ارتقای سطح محصولات کشاورزی و نیز چگونگی اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها را تشریح کرد.

در جلسه هیأت‌دولت به ریاست رییس جمهوری صورت گرفت:

بررسی وضعیت زنان در عرصه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی و سیاسی

هیأت دولت عصر امروز (یکشنبه) به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری تشکیل جلسه داد و اعضای دولت به بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل و مباحث روز کشور پرداختند.

متن کامل سخنان رییس جمهوری در همایش ملی زنان، نقش آفرینان عرصه اقتصاد و فرهنگ:

حضور زنان در صحنه‌های اجتماعی فرصت است، نه تهدید

رییس جمهوری صبح امروز (یکشنبه) در همایش ملی زنان، نقش آفرینان عرصه اقتصاد و فرهنگ، با اشاره به اینکه تردید نکنید حضور زنان در صحنه‌های اجتماعی فرصت است و تهدید نیست و نباید با خشونت و تکبر با زنان عزیز جامعه برخورد شود، تاکید کرد: امروز زنان کشور در تمام صحنه‌ها با وقار، با کرامت، با شخصیت، با عفاف مانند مردان فعالیت می‌کنند و باید دارای فرصت، مصونیت و حقوق اجتماعی برابر باشند.

رییس جمهوری در نشست با وزیر، معاونین و مدیران ارشد وزارت جهاد کشاورزی:

باید از همه امکانات برای ایجاد تحول چشمگیر در بخش کشاورزی استفاده کنیم

رییس‌جمهوری صبح امروز (دوشنبه) با حضور در وزارت جهاد کشاورزی در نشستی با وزیر، معاونین و مدیران ارشد این وزارتخانه ضمن بررسی اقدامات و برنامه‌ریزی‌ها در راستای توسعه بخش کشاورزی بر ضرورت ایجاد تحول اساسی در این بخش به منظور ایجاد امنیت غذایی و اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در کشور تأکید کرد.

متن کامل سخنان رییس جمهوری در نوزدهمین گردهمایی فرماندهان نیروی انتظامی
آرامش و امنیت با حاکمیت قانون محقق می‌شود

رییس جمهوری در نوزدهمین گردهمایی سراسری فرماندهان نیروی انتظامی با بیان اینکه نیروی انتظامی باید قدرتمند باشد، اما این حاکمیت قانون است که باعث استقرار امنیت می‌شود، اظهار کرد: وقتی رعایت قانون از سوی همه تبدیل به یک ارزش و اصل شد، آن زمان سرآغاز برقراری نظم، آرامش و امنیت خواهد بود.

رییس جمهوری در نوزدهمین گردهمایی فرماندهان نیروی انتظامی:

حضور نیروی انتظامی برای تحقق اقتصاد مقاومتی ضروری است

رییس جمهوری در ادامه سخنرانی خود در نوزدهمین گردهمایی فرماندهان نیروی انتظامی، با تأکید بر اینکه کشور متعلق به مردم است و تمام مقامات ما بدون استثنا بطور مستقیم و غیرمستقیم منتخب مردم هستند گفت: همه ما در هر مسئولیتی که هستیم باید خودمان را خادم مردم بدانیم و با ادب و اخلاق و آنچه که در قانون بر آن تصریح شده است با شهروندان برخورد کنیم.

رییس جمهوری در مراسم رژه روز ارتش:

روز ارتش، روز قدرت ملت ایران است

رییس جمهوری صبح امروز (جمعه) در مراسم رژه ۲۹ فروردین - روز ارتش جمهوری اسلامی ایران- با بیان اینکه امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران شجره طیبه ای است که با ریشه‌های استوار در همه صحنه‌ها آماده ایثار و فداکاری هستند گفت: روز ارتش روز قدرت ملت ایران، اتکای مردم به نیروهای اسلامی، فداکار و مردمی و روز شادابی همه نیروهای مسلح و به معنای اتحاد بیشتر در صفوف به هم پیوسته آنان است.