دوشنبه 9 شهريور 1394 - 19:47
فارسی | العربية | English

رییس جمهوری در کنگره شهدای ترور:

جهان باید با استاندارد واحد در برابر همه گروه های تروریستی بایستد/جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم مصمم است / نوبت کشورهای حامی گروه های تروریستی هم فراخواهد رسید

پیام تسلیت دکتر روحانی به مناسبت درگذشت پدر شهیدان شجاعی فرد

رییس جمهوری در پیامی درگذشت مرحوم حاج مجید شجاعی فرد پدر شهیدان صادق ، جعفر ، رضا و الگوی صبر و فداکاری را تسلیت گفت.

متن سخنان رییس جمهوری در کنگره بین المللی 17 هزار شهید ترور

رییس جمهوری در افتتاحیه دومین کنگره بین المللی 17 هزار شهید ترور، با انتقاد از برخوردهای دوگانه برخی قدرتها با موضوع تروریسم ،تصریح کرد: چطور آمریکا و برخی کشورهای اروپایی مدعی مبارزه با تروریسم هستند اما تروریست های معروفی که در کشور ما هزاران بیگناه را به شهادت رساندند امروز آزادانه در کشور آنها  تحت عنوان فعالیتهای سیاسی ، فعالیت تروریستی می کنند.

در جلسه هیات دولت به ریاست دکتر روحانی؛

آیین نامه حمایت از برندهای تجاری داخلی تصویب شد/سامانه جامع داده های کشاورزی طراحی و راه اندازی می شود

هیات دولت در جلسه عصر یکشنبه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری، با اختصاص اعتبار لازم برای پیشگیری و جبران خسارات ناشی از حوادث غیرمترقبه به استان های لرستان ، بوشهر و خراسان شمالی و وزارت نیرو و سازمان حفاظت محیط زیست موافقت کرد.

پیام تبریک دکتر روحانی به مناسبت فرا رسیدن روز ملی ازبکستان

رییس جمهوری در پیامی فرا رسیدن روز ملی ازبکستان را به رییس جمهوری ، دولت و ملت آن کشور تبریک گفت .

متن گفت وگوی رییس جمهوری با خبرنگاران داخلی و بین المللی

رییس جمهوری در نشستی با خبرنگاران داخلی و بین المللی، عامل موفقیت دولت یازدهم را پرهیز از تصمیمات عجولانه و یک شبه دانست و با اشاره به اینکه در پسا تحریم شرایط برای فعالیت اقتصادی از جمله در بخش خصوصی آماده‌تر می‌شود،گفت: از همه کارآفرینان کشور دعوت می‌کنیم که به میدان بیایند و فعال شوند. متن سخنان حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی به این شرح است:

دکتر روحانی هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید مغولستان:

شرکت های ایرانی برای فعالیت در بخش های انرژی، راه سازی و معدن مغولستان آماده اند

رییس جمهوری با اشاره به وجود ظرفیت های فراوان برای همکاری اقتصادی میان ایران و مغولستان، آمادگی شرکت های ایرانی برای حضور در این کشور و فعالیت در بخش های مرتبط با انرژی، راه سازی و معدنی را اعلام کرد.

رییس جمهوری در دیدار سفیر جدید ایرلند:

بسترهای لازم برای همکاری بخش های خصوصی ایران و ایرلند باید فراهم شود

رییس جمهوری با اشاره به روابط خوب تهران – دوبلین اظهار امیدواری کرد در شرایط بعد از مذاکرات موفق هسته‌ای و پایان دوران تحریم‌های غیرقانونی، همکاری‌های دو کشور بیش از پیش ارتقا یابد.

رییس جمهوری در دیدار سفیر جدید سنگاپور:

هیچ مانعی در مسیر گسترش روابط ایران و سنگاپور وجود ندارد

رییس جمهوری با اشاره به اینکه شرایط جمهوری اسلامی ایران پس از توافق هسته ای و رفع تحریم های غیرقانونی برای ایجاد و توسعه روابط تجاری و اقتصادی با دیگر کشورها مناسب تر از گذشته خواهد بود، گفت: باید از این فرصت برای گسترش و تقویت مناسبات همه جانبه استفاده شود.

رییس جمهوری در نشستی با خبرنگاران داخلی و بین المللی:

ایران هراسی در حال مرگ همیشگی است/ انتخاباتی شکوهمند و رقابتی‌تر از گذشته برگزار می‌کنیم/ مهاجرت مغزها در ایران معکوس شده است/ رآکتور آب سنگین اراک با همکاری چین و احتمالا آمریکا پیشرفته تر خواهد شد /دولت دنبال بازسازی اقتصاد است/دولت فراجناحی است

رییس‌ جمهوری در نشستی با خبرنگاران داخلی و بین المللی که به مناسبت آغاز سومین سال فعالیت دولت یازدهم برگزار شد، ضمن تبیین برنامه‌ها و میزان تحقق شعارها، بر استراتژی کلی دولت مبنی بر «ایجاد آرامش و ثبات در بخش‌های مختلف جامعه» تأکید کرد و گفت: افزایش اعتماد و امید در جامعه دستاورد باارزش دولت است و این دولت ضمن همکاری با سایر نهادها بر وظیفه خود به عنوان مسئول قانون اساسی عمل خواهد کرد.

دکتر روحانی سالگرد استقلال جمهوری قرقیزستان را تبریک گفت

رییس جمهوری در پیامی فرا رسیدن سالگرد استقلال جمهوری قرقیزستان را به رییس جمهوری ، دولت و ملت آن کشور تبریک گفت.

رییس جمهوری در دیدار وزیر خارجه غنا:

مقابله با تروریسم نیازمند عزم جدی و همکاری جمعی است/ تاکید بر گسترش روابط اقتصادی بخش های خصوصی دو کشور

رییس جمهوری با اشاره به جایگاه ویژه قاره آفریقا در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران ، برگسترش مناسبات همه جانبه با کشور غنا تاکید کرد و خواستار شناسایی و استفاده از همه ظرفیت های موجود برای توسعه مناسبات فیمابین شد.